O společnosti DCN

Společnost Digital China Networks (dále DCN) vznikla v roce 2000 z původní síťové divize společnosti Lenovo (Lenovo Holding si dodnes udržuje svůj podíl v DCN). Během posledních deseti let tak navazuje na původní síťové znalosti skupiny Lenovo a soustředí se na vývoj inovativních síťových řešení pro prostředí ethernetu.

V posledních letech se DCN stává jedním z lídrů v oblasti vývoje a výroby prvků a řešení pro moderní networking se silnou expanzí i mimo Čínu a Asii. Dnes působí společnost DCN celosvětově se zastoupením ve více než 40 státech prostřednictvím více než 120 lokálních partnerů.

V září roku 2005 se DCN stalo prvním výrobcem síťových technologií, který měl celé své portfolio produktů s certifikací "IPv6 Ready Gold Medal". V roce 2008 získává DCN jako první "IPv6 Ready Enhancement Certificate" a stává se jedním z lídrů IPv6 networkingu celého světa. V roce 2009 bylo DCN jediným výrobcem který získal certifikaci "IPv6 DHCPv6 Authentication" a úspěchy oddělení R&D čínského výrobce si získávají pozornost celého světa. V roce 2010 získává skupina DCN ocenění "Business Award on IPv6 Network Authentication and Industry".

Několik zajímavých údajů/ocenění skupiny DCN:

 • Fortune 2010 China top 500, No.77
 • Forbes 2009, 2010 best IPO company top 50 in Asia-Pacific
 • Information Week 2008 “China Business Technology Top 100”No.1
 • NIEC 2008 Best enterprise total solutions provider
 • CSIA 2008 China top 10 software innovation enterprises

DCN dnes nabízí ucelenou řadu produktů a řešení se silným důrazem na inovaci, spolehlivost a uživatelskou dostupnost. Nabízené platformy přichází s řešením pro sítě typu LAN, MAN i WAN. Hlavní potenciál DCN dnes nalezneme především právě v kompletním portfoliu switchů nabízejících technologicky velmi vyspělé řešení od malých 1U boxů dostupných i pro segment SMB, přes tradiční enterprise řešení GE / 10GE switchingu až po nejnáročnější modulární řešení splňující požadavky na vysokou dostupnost a podporu pokročilých routovacích protokolů, včetně MPLS a MPLS VPN.

Řada Portace Síťové funkce L3 Funkce Vrstva sítě Portace Chlazení
CS6500 10GE + 40GE uplink L3 full Static, RIP, OSPF, BGP, MPLS, VPLS Core
Datacentra
Optické prvky Redundantní
aktivní chlazení
CS6200 Full GE + 10GE
uplink
Agregace
Core
Metalické
Optické prvky
Aktivní chlazení
S5750E L3 lite Static, RIP
S4600 Full GE L2 - Přístupová vrstva
Agregace
Metalické prvky Pasivní a aktivní chlazení
             

 

Řešení značky DCN dnes zasahují do celé řady síťových oblastí, těžištěm jsou však switche a routing switche, které přináší do cenově atraktivních nabídek funkcionality a podporu zařízení nejvyšších tříd.

Všechny produkty switching platformy DCN pracují se společným operačním systémem DCNOS, který disponuje velmi pokročilou správou a diagnostikou. Tento operační systém, resp. jeho správa je řešena v duchu současných trendů unifikace CLI pro snadnou migraci specialistů alternativních platforem na platformu DCN. Mezi hlavní přednosti DCNOS patří především:

 • unifikovaný operační systém s vyspělým CLI
 • špičkové diagnostické možnosti
 • vysoce flexibilní operační systém s doplňkovými funkcemi (např. advanced debugging)
 • QoS a další funkce pro VoIP a video aplikace
 • nejdůležitější L2 funkce (vč. VLAN, QinQ, Linková agregace LACP,MSTP/RSTP Spanning Tree)
 • soubor pokročilých bezpečnostních funkcí (vč. 802.1x, Radius, DHCP, IGMP snooping, MAC-based login, ACL)
 • sada L2 funkcí umožňuje vytvoření plně redundantní síťové topologie (MRPP, LACP, MSTP/RSTP)
 • kompletní SW řešení v ceně boxů bez dalších licenčních poplatků
 • podpora IPv6 včetně managementu a základních bezpečnostních funkcí
 • velmi propracovaná podpora protokolů IPv6 (vč. DHCPv6 snooping, DHCPv6 Relay/Server,
  DHCPv6 option37/38, IPv6 source guard, IPv6 MLD v1/v2 snooping, IPv6 static routes,
  RIPng, OSPFv3, BGP4+, IPv6 Tunneling)

V roce 2011 uzavřela společnost DCN strategickou distribuční smlouvu se společností Alternetivo s.r.o. s definicí distribuce pro českou i slovenskou republiku. Jako Value Added Distributor tak dnes společnost Alternetivo s.r.o. nabízí prvky DCN networkingu i kompletní portfolio souvisejících služeb.

webhostreviewclub.com